Date: 22nd October 2009 at 11:17am
Written by:

Tranmere will learn who there first round opponents will be in the FA Cup this Sunday.

The FA Cup first round draw will take place on ITV1 live from 1.00PM and 1.30PM.

Tranmere are number 45 in the draw. Rovers could play Chester City in a local Derby if both teams get picked out the hat, Chester are number 61 in the draw.

The complete list of draw numbers is as follows:

1 ACCRINGTON STANLEY

AFC BOURNEMOUTH

ALDERSHOT TOWN

BARNET

BRADFORD CITY

BRENTFORD

BRIGHTON & HOVE ALBION

BRISTOL ROVERS

BURTON ALBION

0 BURY

1 CARLISLE UNITED

2 CHARLTON ATHLETIC

3 CHELTENHAM TOWN

4 CHESTERFIELD

5 COLCHESTER UNITED

6 CREWE ALEXANDRA

7 DAGENHAM & REDBRIDGE

8 DARLINGTON

9 EXETER CITY

0 GILLINGHAM

1 GRIMSBY TOWN

2 HARTLEPOOL UNITED

3 HEREFORD UNITED

4 HUDDERSFIELD TOWN

5 LEEDS UNITED

6 LEYTON ORIENT

7 LINCOLN CITY

8 MACCLESFIELD TOWN

9 MILLWALL

0 MILTON KEYNES DONS

1 MORECAMBE

2 NORTHAMPTON TOWN

3 NORWICH CITY

4 NOTTS COUNTY

5 OLDHAM ATHLETIC

6 PORT VALE

7 ROCHDALE

8 ROTHERHAM UNITED

9 SHREWSBURY TOWN

0 SOUTHAMPTON

1 SOUTHEND UNITED

2 STOCKPORT COUNTY

3 SWINDON TOWN

4 TORQUAY UNITED

5 TRANMERE ROVERS

6 WALSALL

7 WYCOMBE WANDERERS

8 YEOVIL TOWN

9 HINCKLEY UNITED OR HISTON

0 NUNEATON TOWN OR KENDAL TOWN

1 FC HALIFAX TOWN OR WREXHAM

2 GATESHEAD OR SOUTHPORT

3 WORKINGTON OR RUSHDEN & DIAMONDS

4 MANSFIELD TOWN OR ALTRINCHAM

5 BUXTON OR STOURBRIDGE

6 BLYTH SPARTANS OR AFC TELFORD UNITED

7 ILKESTON TOWN OR TAMWORTH

8 LINCOLN UNITED OR CAMBRIDGE UNITED

9 KETTERING TOWN OR REDDITCH UNITED

0 NORTHWICH VICTORIA OR FC UNITED OF MANCHESTER

1 BARROW OR CHESTER CITY

2 KIDDERMINSTER HARRIERS OR FLEETWOOD TOWN

3 YORK CITY OR BEDWORTH UNITED

4 HENDON OR WOKING

5 GLOUCESTER CITY OR LOWESTOFT TOWN

6 FARNBOROUGH OR SALISBURY CITY

7 MANGOTSFIELD UNITED OR FOREST GREEN ROVERS

8 CRAWLEY TOWN OR AFC WIMBLEDON

9 OXFORD CITY OR BURY TOWN

0 BROMLEY OR EBBSFLEET UNITED

1 CHELMSFORD CITY OR STEVENAGE BOROUGH

2 AYLESBURY OR WEALDSTONE

3 DOVER ATHLETIC OR EASTLEIGH

4 HAYES & YEADING UNITED OR STAINES TOWN

5 LUTON TOWN OR GRAYS ATHLETIC

6 OXFORD UNITED OR THURROCK

7 BATH CITY OR AFC TOTTON

8 PAULTON ROVERS OR CHIPPENHAM TOWN

9 TOOTING & MITCHAM UNITED OR EASTBOURNE BOROUGH

0 HAMPTON & RICHMOND BOROUGH OR SUTTON UNITED